teczka bikera meteor2017

avatar Miejsce robienia kawy do termosu: Żyrardów. Od 2009 nakręciłem 125028.71 km z czego 18963.65 wertepami i wyszła mi mordercza średnia 17.15 km/h
meteor2017 bs-profil

baton rowerowy bikestats.pl

Czerstwe batony

2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 Profile for meteor2017

Znajomi bikestatsowi

Jakieś tam wykresy

Wykres roczny blog rowerowy meteor2017.bikestats.pl

Kalendarium

  • dystans 24.20 km
  • 15.50 km terenu
  • czas 01:15
  • średnio 19.36 km/h
  • rower Wrześniowy Rower
  • Jazda na rowerze

Przedupalnie, przedburzowo

Niedziela, 24 maja 2026 · dodano: 24.06.2026 | Komentarze 1

Świerk, młode szyszki (bo już chyba nie kwiatostany), młode pędy.





Wiosenny wysyp żółciaka siarkowego (wyrasta wiosną i  najwięcej go wyrasta właśnie jakoś w maju, ale można go spotkać potem przez całe lato, a nawet wczesną jesienią).

Pewnym problemem może być ustalenie, czy dany owocnik nadaje się jeszcze do jedzenia... nie to, że będzie trujący, tylko po prostu niesmaczny.  O ile bardzo stare i suche od razu widać że można sobie odpuścić, to takie już wyrośnięte mogą sprawić problem w ustaleniu czy jeszcze są dobre do gara.

To jest typowy żółciak nadający się do zebrania - końcówki są jeszcze gumiaste, w fazie wzrostu, ale większość kapelusza jest już twarda, ale jeszcze sprężysta.



A nad tym chwilę deliberowałem czy zbierać, czy nie. Zakończył już fazę wzrostu i nie miał gumiastych końcówek, ale jeszcze nie był suchy próbowałem ustalić czy jest jeszcze sprężysty, czy już kruchy (jak się zrobi kruchym, to jest już niezbyt smaczny,choć od biedy da się zjeść...wiem, próbowałem). Sprawa się wyjaśniła podczas testów, bo okazało się że nie nadaje się z innego powodu - jest robaczywy.



A ten uznałem za zbyt młody do zbioru, bo w większości jeszcze był gumiasty (może następnym razem podjadę).



A to jest żółciak dopiero co kiełkujący.



Kosaciec syberyjski



Kokoryczka. Przy czym kokoryczka, to nie jest "taka mała kokorycz", a to dlatego że jest dużo większa od kokoryczy (nie mówiąc już o tym , że zupełnie inna).




Sucha... obecnie dzięki bobrom nie była sucha, ale zamieniła się w stojące bajorko.



Dolina Suchej



Tam z kwiatków na przykład żywokost lekarski



Firletka poszarpana



Padalec, jedyna fotka jaką zdążyłem strzelić zanim zaczął uciekać. Wole spotkania z nimi przy niższej temperaturze, są mniej żwawe i można z nimi zrobić porządną sesję łącznie ze zdjęciami portretowymi do dowodu.






Komentarze
Lichy
| 21:25 środa, 24 czerwca 2026 | linkuj Na zdjęciu nr 2, moim zdaniem, to nie szyszka ale tzw. galas. Można podejrzewać ochojnika świerkowo-modrzewiowego.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa malaw
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]