teczka bikera meteor2017

avatar Miejsce robienia kawy do termosu: Żyrardów. Od 2009 nakręciłem 108781.00 km z czego 15566.35 wertepami i wyszła mi mordercza średnia 16.91 km/h
meteor2017 bs-profil

baton rowerowy bikestats.pl

Czerstwe batony

2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
Profile for meteor2017

Pocztówki zza miedzy

Znajomi bikestatsowi

Jakieś tam wykresy

Wykres roczny blog rowerowy meteor2017.bikestats.pl

Kalendarium

Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2011

Dystans całkowity:920.72 km (w terenie 240.50 km; 26.12%)
Czas w ruchu:56:29
Średnia prędkość:16.30 km/h
Maksymalna prędkość:39.90 km/h
Liczba aktywności:15
Średnio na aktywność:61.38 km i 3h 45m
Więcej statystyk
 • dystans 80.15 km
 • 30.50 km terenu
 • czas 04:54
 • średnio 16.36 km/h
 • rekord 39.90 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Cyklomanewry na poligonie w Skierniewicach

Niedziela, 30 października 2011 · dodano: 30.10.2011 | Komentarze 10

Ale zanim dojechaliśmy do poligonu - skierniewickie kapliczki
Parowóz przy parowozownilavinka sięga po skrzynkęKilka zdjęć z poligonu - to tylko zajawka, będzie później wpis na blogu pocztówkowym. A pięknie było - jesiennie.


Przy drodze do Makowa
Upadłe drzewo... i na wpół utopioneMogiła w lesie

A tu normalnie szok • dystans 60.15 km
 • 27.00 km terenu
 • czas 04:05
 • średnio 14.73 km/h
 • rekord 36.80 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Cyglobunkring nad Rawką

Sobota, 29 października 2011 · dodano: 29.10.2011 | Komentarze 10

Zaczęliśmy od stacji Skierniewice-Rawka, zaś tam przy nowym peronie... czyli cyklogrobbing zamiast cyklobunkringu, ale co się odwlecze...
A potem ruszyliśmy na bunkry - część już była na bikestatsie: link. Mapka się przyda:

Odwiedziłem w sumie:
- 5 wolnostojących Tobruków (Ringstand 58c)
- 1 Regelbau 668, z dostawionym Tobrukiem
- 6 Regelbau 701

Ze zdjęć wytypowałem jeszcze pi raz oko lokalizację jednego Tobruka (ten na pomarańczowo), ale jego nie znalazłem.Cyklobunkring - na początek piknik na Regelbau 701 przy stacjiKolejny był Rigstand 58c (czyli Tobruk) tuż obokI myk do lasu przy cmentarzu, a tam dwa Regelbau 701 (które już kiedyś znalazłem i na tym się kończą bukry przy których już byłem) i półtora Tobruka (których wcześniej nie namierzyłem).


Linię kolejową Warszawa-Łódź pokonaliśmy przy pomocy rowu przeciwczołgowego - oto rów po stronie północnejA ten juz po stronie południowej:Tutaj bunkry były w sąsiedztwie domów, a jeden nawet na posesji. I znów dwa Regelbau 701
Tobruki Regelbau 668 z dostawionym TobrukiemI myk na drugą stronę eSeŁki i Tobruk w polua potem ostatni bunkier na dziś - Regelbau 701

Trochę trainspottingu dla odmiany
Piknik na skraju eSeŁkiA tędy szedł Jagiełło z wojskiem na GrunwaldStopik przy cmentarzu z I wojny koło Samic. Bo trochę cyklogrobbingu nie zaszkodzi ;-)I namierzanie cmentarza na skarpie Rawki... oczywiście na mapie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego był źle zaznaczony, ale wiedząc o błędach na tej mapie zjechaliśmy wcześniej do skarpy i rozpoczęliśmy poszukiwania, by po chwili trafić na poszukiwany obiekt.

Ale i tak był dwa razy bliżej właściwej lokalizacji zaznaczony niż na innej mapie... przynajmniej naprowadziło to nas na właściwe miejsce.

A tuż poniżej bobrza tama, żeremia i... chyba gryzaczek dla małego ;-)

Na wszelki wypadek pojechaliśmy dalej wzdłuż skarpy, ale nic innego nie znaleźliśmy... tylko okopy, okopy itp. • dystans 55.31 km
 • 4.00 km terenu
 • czas 03:18
 • średnio 16.76 km/h
 • rekord 28.80 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Śladami kolejki guzowskiej

Środa, 26 października 2011 · dodano: 27.10.2011 | Komentarze 18

Jakoś do tej kolejki trzeba dojechać... ja jechałem przez Kozłowice, a tam gong przy OSPDalej przez cmentarz w Wiskitkach, a tam mogiły z 1939
No i w końcu Guzów... a oto mapa kolejki.Zacznę od oznaczenia kolorami:
- czerwony - całkowicie zatarty ślad kolejki - zaorany, nieczytelny itp.
- pomarańczowy - w zasadzie jest widoczny przebieg, np. szeroka miedza, ale już nasyp nie bardzo (może jest pod krzakami, może go nie było bo płasko, może zniwelowany, ale tak naprawdę trudno na pewno stwierdzić)
- zielony - wyraźne ślady kolejki
- fioletowy - nie zbadałem ;-)I tak - od cukrowni na północ kompletna demolka. Właśnie tam jakąś drogę robią, obok stawy z wysokimi nasypami itp. ale tuż za stawami jest wyraźny zakręcający, wąski nasyp.Dalej jest zagajnik przy bocznicy na Folwark Irena. Na skraju rowu jest coś w rodzaju nasypu (dokładnie na przedłużeniu tego wcześniejszego odcinka) i to może być bocznica do Folwarku Irena.. Być może częściowo zniszczony przez głęboki rów tuz obok, a może to jednak ziemia z tego rowu.... bo po wykręcie na zachód biegnie ze złej strony rowu, ale z drugiej strony, te rowy się pozmieniały od okresu międzywojennego. Dalej za zgajnikiem kompletnie przy rowie zaorane, a dalej nie sprawdzałem, bo pola były właśnie orane.Aha, taka ciekawostka, że rów był wzmacniany płytami (pewnie z czasów PGRu).Kolejna na wprost leciała juz na pewno z prawej strony rowu (to widać na powojennych mapach topograficznych, bocznicy już na nich nie ma) i tam śladu po niej nie ma. Dopiero kawałek za zakrętem rowu pojawi się dosyć szeroka miedza obsadzona topolami.I tak do przepustu, a dalej gdzie łagodnym łukiem kolejka zakręcała, jest już zaorane.Natomiast za DK 50 jest znów szeroka miedza... dalej ta miedza się zwęża, ale pojawia się coraz wyższy nasyp.

Natomiast z drugiej strony (od drogi na Szymanów), nie ma śladu kolejki, kompletnie zaorane. Nie sprawdziłem dalej miedzy od tej strony, bo znów coś orało pole.Przy drodze nie ma śladu kolejki, a jak odbija od drogi na północ, to nie sprawdzałem, bo nie chciałem przebijać się przez krzaki przy gospodarstwie.

A teraz przerwa na kapliczkęGdy kolejka od strony Maurycewa dochodzi do drogi pod Strugami, to przy samej szosie biegnie droga do gospodarstw mniej więcej w miejscu kolejki, a obok niej rów. Tyle że potem droga przechodzi na drugą stronę rowu... teren zupełnie przekształcony. A dalej na południe w miejscu miedzy jest właśnie rów.Natomiast przy szosie w kierunku Szymanowa biegnie pas krzaków. Trudno się tam czegoś dopatrzyć, ale miejsce na kolejkę jak najbardziej jest.Bocznica do Fw. Strugi jest zakrzaczona totalnie! Zdjęć nie ma, bo i tak widać same krzaki. Od zachodniego pola jest oddzielona rowem, potem pas o szerokości ok. 7m, potem lekkie obniżenie/mini-rów i jeszcze kilka metrów pasa krzaków (i purchawek!)Ten główny pas z prawej strony jest obsadzony okazałymi topolami, ponadto sporo głazów narzutowych średniej wielkości (widziałem głównie z lewej strony, ale tamtędy głównie szedłem). Tutaj biegła im kolejka i droga, może dlatego tak szeroko. Nie zauważyłem odbicia kolejki w lewo (natomiast na polu już raczej jest zaorana), dalej rów przekracza drogę, w każdym razie nie zwęża się (ale dalej droga jest zaznaczona podwójną linią a nie pojedynczą jak przy torach, może dlatego że szersza). Doszedłem aż do skrętu drogi pod kątem prostym.

Z ciekawych rzeczy - odwodnienie pola uchodzące do rowu po lewej, jedno dobrze zachowane, drugie bardziej zniszczone (i bez daty)
Natomiast tam gdzie kolejka odbija od szosy na północ pod Szymanowem, trafiamy an... krzaki! Kolejne krzaki. Nasyp jest węższy niż na bocznicy i wyraźniej podkreślony przez rowy z obu stron (kolejne odwodnienie pola, też bez dat i zniszczone).

Tu dotarłem do przyczółków mostu, tuż przed nimi wysoki, wyraźny nasyp. Dalej na północ są ponoć dwa mostki, ale to już następnym razem, bo teraz krzaki mi dały w kość i robiło się późno.Dlalej przejeżdżając zauważyłem, że przy drodze na Fw. Elżbietów nie ma nawet śladu kolejki. A ja sprawdzić co to za cmentarz na mapie.Znalazłem tylko jeden krzyż - z niego wynikałoby, że cmentarz ewangelicki. Na nim dużo barwinka i bluszczu.

Potem jeszcze zahaczyłem o cmentarzw Szymanowie. Oto kwatera wojenna z 1939.Oraz cmentarz z I wojny w krzakach za cmentarzem parafialnym. Swoją drogą, to wstyd, że taki zakrzaczony... w środku lasu, to jeszcze bym zrozumiał, że mało kto dociera i nikt się nim nie interesuje, ale tutaj tuż przy cmentarzu? Przynajmniej krzaki można by wyciąć...

A ten link to zbliżenie nagrobka, by można coś przeczytać (niestety ciemno i deszczowo było, toteż trochę rozmazane). A krzyże z szyn kolejowych były trzy.Kategoria mazowieckie


 • dystans 88.32 km
 • 40.50 km terenu
 • czas 05:46
 • średnio 15.32 km/h
 • rekord 27.50 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Cyklogrobbing w Puszczy Bolimowskiej

Wtorek, 25 października 2011 · dodano: 26.10.2011 | Komentarze 22

Na stronach Bolimowskiego Parku Narodowego sa dostępne mapy parku... niestety są tam błędy, min. dotyczące lokalizacji cmentarzy wojennych. Błędy drobne, ale często uniemożliwiające ich lokalizację w terenie. oto mapki:
- stara
- nowa

A teraz do rzeczy - na początek szukałem cmentarza(na 90% z I wojny) w lesie pod Franciszkowem. Nie miałem go zaznaczonego na żadnej mapie, miałem tylko informację że w pobliżu gajówki (jak w pobliżu? z której strony? której gajówki). Ale na czuja udało się znaleźć.
A w Bartnikach trafiłem na tę oto kapliczkę
Grodzisko nad Rawką, zwane Szwedzkim Szańcem... wiem, że mało co widać, ale tu trudno było zrobić zdjęcie na którym coś widaćKolejny cmentarz - ten na mapie parku był źle zaznaczony, ale na szczęście był na WIGówceOstała się tylko ruina pomnika. A jaki to cmentarz? Zapewne z I wojny, bo jaki inny mógłby być w Puszczy Bolimowskiej?Złapał Kozak Tatarzyna, a wujek To Mi za nóżkę trzyma...Dworek Myśliwski RadziwiłłówOdwiedziłem kolejny cmentarz - w Wólce Łasieckiej (tego nie szukałem, bo już tutaj byłem)

Kwatera wojenna z 1939 na cmentarzu w BolimowiePomnik w Bolimowie - o i tutaj właśnie mapa mnie wyprowadziła kiedyś na manowce. Mam we wsi Zabudziska zaznaczone miejsce martyrologii 1943. To właśnie miejsce tej "bitwy nad Rawką". Ale nic we wskazanym miejscu nie znalazłem - ani pomnika, ani cmentarza... może gdzieś tam jest, ale źle zaznony... a może zaznaczone miejsce bitwy bez żadnego śladu w terenie.
Cmentarz Joachimów-Mogiły. Wstawiam zdjęcie tablicy którą widziałem już w kwietniu. I zdjęcia miejsc po ukradzionych tablicach (brakuje ich ok. 30)
Na koniec postanowiłem poszukać cmentarzy z mapy parkuMniej więcej w miejscu gdzie zaznaczony jest ten zachodni, znalazłem na mapie topograficznej takie coś:No to w droge... a nie było prosto - dróżki biegnące w tym kierunku zarastały, zanikału, urywały się na mokradłach, głębokich rowach... przy jednym z rowów w końcu porzuciłem rower i dalej ciąłem na piechotę, ale w końcu znalazłem ten obiekt. Kopiec w kształcie prostokąta ok. 25m X 35m, na górze niestety zaorany i zasadzony młodnik. Oto fotka narożnikaTego drugiego cmentarza juz nie szukałem, bo robiło się coraz ciemniej

 • dystans 51.93 km
 • 25.50 km terenu
 • czas 03:27
 • średnio 15.05 km/h
 • rekord 37.20 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Do Puszczy...

Niedziela, 23 października 2011 · dodano: 23.10.2011 | Komentarze 2

Ledwieśmy wyjechali z Żyrardowa...

A tu łoś!Puszcza Mariańska
Oto resztki parku folwarku GzdówA niedaleko kapliczka... nowa, ale......tablica z 25 sierpnia 1866Mogiła na cmentarzu w KorabiewicachS-Ł

Kategoria mazowieckie


 • dystans 78.37 km
 • 21.00 km terenu
 • czas 04:41
 • średnio 16.73 km/h
 • rekord 25.40 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Z offcą pod Błonie

Sobota, 22 października 2011 · dodano: 23.10.2011 | Komentarze 19

Izdebno Kościelne - przy kościeleIzdebno Kościelne - mogiła z '39 na cmentarzuTłuste lavinki... i Offce :-)
Ruiny dworu w dawnym folwarku KłudzienkoNa cmentarzu w Żukowie

Kapliczka w Milęcinie
Pomnik w Czubinie
Cmentarz w Rokitnie - kwatera z 1939

i inne grobyW tym grób rodziny Dąbrowskich

Zachód Słońca z mostka nieistniejącej bocznicy kolejowej

Kategoria mazowieckie


 • dystans 59.06 km
 • 4.00 km terenu
 • czas 03:31
 • średnio 16.79 km/h
 • rekord 32.10 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

A z tej stolicy trzeba kiedyś wrócić

Środa, 19 października 2011 · dodano: 20.10.2011 | Komentarze 2

Cmentarz Powstańców WarszawyCzarny punkt wodny... w krzakachOczko mu się odlepiło... temu misiu
Elektrownia Pruszków
A od niej biegnie rura... pod mosto-wiaduktem kolejowym na Utracie

Kategoria mazowieckie


 • dystans 79.87 km
 • 10.00 km terenu
 • czas 04:43
 • średnio 16.93 km/h
 • rekord 32.60 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Czasem trzeba pojechać do stolycy

Wtorek, 18 października 2011 · dodano: 18.10.2011 | Komentarze 1

Park w Pruszkowie


Dworzec w Pruszkowie - ten pan to jeden z dowódców żyrardowskiej GLA po drugiej stronie od wejścia...I kawałek dalejWarszawa - psotki i śmieszki

Gram w Monopol w wersji plenerowo-nostalgicznej w klimatach PRLuSyrenka w klatceI zapakowany most średnicowy... czyżby już pod choinkę?

Kategoria mazowieckie


 • dystans 72.45 km
 • 15.00 km terenu
 • czas 04:03
 • średnio 17.89 km/h
 • rekord 33.40 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Cyklogrobbing Mazowiecki na bis

Niedziela, 16 października 2011 · dodano: 16.10.2011 | Komentarze 21

Na początek katownia gestapo w Żyrardowie
Potem długa prosta... choć z zakrętami. I rosyjski cmentarz z I wojny w Podlindowie.

Chwilę później cmentarz ewangelicki Zimnicea na nim grób z I wojny światowej

Fritz Schutz
Einj Freiw Gefr.
Konigl. Sachs. Ulanen Reg. 21.
Gefallen am 10. Oktober 1914
Ruhe in Frieden

Konigl Sachs = Königlich Sächsisches (prawdopodobnie)Kawałek dalej cmentarz katolicki w Osuchowie
A kawałeczek za cmentarzem najwyższe wzgórze Wysoczyzny Rawskiej - serwis skrzynki, wymiana połamanego pudełkaNastępny przystanek - Lutkówka i cmentarz za kościołemAle najciekawszy jest grób przy kościeleKiedyś próbowałem odczytać co jest napisane ze zdjęć... nie dało się. Teraz mozolnie spisywałem na miejscu:

Ś:P:
Józ:Wiśniewskiemu,
ofic:Gward:Pol-Franc:Majorowi
Puł:2oUła:Wojska Pol:Kawal:OrówLeg:Honor
Krzyża Wojsko:znaku nieska:złuż:za lat XV
i znaku Pamiąt:Fran:SejHeleny.Mężowi
pełnemu cnót i prawości Człowiekowi
serca i czynu zmarłemu w 76tmR: życia,w
d:26/4 1864R:Pozostała żona i syn wdzięczna
za najszczęśliwsze 40toLet:pożycie Ukochanemu
Mężowi i Ojcu w dowódczi i dozgonnej pamięci

A dalej - cmentarz w RadziejowicachTo zdjęcie trzeba powtórzyć jak nie będzie słońca - budowniczy i dyrektor żyrardowskich zakładów ceramicznych (hmmm)Międzyborów - podobno "krzyż na grobie powstańców 1863 r. oraz grób 2 żołnierzy AK zgrupowania "Kampinos" rozstrzelanych przez hitlerowców 1944r.", ale niestety źródło niepewne, a informacja niepotwierdzona. Ale trzeba sprawdzić dokładnie co to za mogiła (może uda się kiedyś odczytać tabliczkę).

Nadal Międzyborów, ale już prawie Żyrardów


Kategoria mazowieckie


 • dystans 38.73 km
 • 5.50 km terenu
 • czas 02:17
 • średnio 16.96 km/h
 • rekord 25.80 km/h
 • rower Srebrny Rower
 • Jazda na rowerze

Wyścig po FTFa

Piątek, 14 października 2011 · dodano: 14.10.2011 | Komentarze 0

Wczoraj się nie udało, dziś o włos zdążyliśmy przed wallsonem... spotkaliśmy go w drodze powrotnej.A przy okazji pozwiedzaliśmy ruderki


Kategoria mazowieckie