teczka bikera meteor2017

avatar Miejsce robienia kawy do termosu: Żyrardów. Od 2009 nakręciłem 124915.01 km z czego 18931.15 wertepami i wyszła mi mordercza średnia 17.15 km/h
meteor2017 bs-profil

baton rowerowy bikestats.pl

Czerstwe batony

2025 2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 Profile for meteor2017

Znajomi bikestatsowi

Jakieś tam wykresy

Wykres roczny blog rowerowy meteor2017.bikestats.pl

Kalendarium

  • dystans 50.60 km
  • 5.00 km terenu
  • czas 02:36
  • średnio 19.46 km/h
  • rower Wrześniowy Rower
  • Jazda na rowerze

Po drodze nad Pisię

Piątek, 17 kwietnia 2026 · dodano: 26.05.2026 | Komentarze 4

Gdy wczesną wiosną jadę nad Pisię, to większość zdjęć (zwłaszcza kwiatków) robię właśnie nad rzeką. Tym razem jednak większość cyknąłem po drodze.

Znad Pisi natomiast była żabka




Oraz bluszczyk kurdybanek



A po drodze wierzba biała




Mniszek lekarski



Jabłoń




Wiśnia ptasia (czereśnia)



Czeremcha zwyczajna. Jak odróżnić czeremchę zwyczajną od amerykańską? Na przykład po liściach (amerykańska ma bardziej gładkie i błyszczące), ale też po tym, że czeremcha zwyczajna kwitnie i owocuje mniej więcej miesiąc wcześniej niż amerykańska.

Czeremcha zwyczajna kwitnie w drugiej połowie kwietnia i pierwszej połowie maja, natomiast amerykańska zaczyna kwitnąć w drugiej połowie maja (kwitnie właśnie teraz).








Komentarze
meteor2017
| 13:21 piątek, 29 maja 2026 | linkuj @Marecki - mi dzisiaj jedna uciekła do Pisi, za ciepło, ta ze zdjęcia powyżej była nieruchawa bo jednak temperatura sporo niższa :-)
meteor2017
| 13:19 piątek, 29 maja 2026 | linkuj @teich - teraz już w zasadzie przekwitła, ale tak jeszcze z tydzień temu można była dobrze widoczna i można było ocenić co i jak, niektóre zarastające pola i łąki są faktycznie całe w czeremsze amerykańskiej.

Ja osobiście też lubię owoce cz. amerykańskiej, są smaczniejsze od tych z naszej rodzimej ;-)
Marecki
| 18:17 czwartek, 28 maja 2026 | linkuj Ostatnio zaniedbałem trochę przyrodę w skali makro, a żabę to prędzej w swoim oczku spotkam.
teich
| 12:35 środa, 27 maja 2026 | linkuj Czeremcha amerykańska zawleczona do Europy z nadzieją, że będzie tak samo dobrze rosła jak na kontynencie amerykańskim okazała się niewypałem, nie budując strzałowego pnia a przybierając formę krzaczastą. Ostatnio czytałem ,że w lasach ełckich postępuje ok 15 metrów na rok, Próba jej usunięcia ze środowiska jest kłopotliwa bo rozmnaża się i przez nasiona, które nawet polubiły ptaki, i wegetatywnie przez odziomki korzeniowe, nawet po wycięciu. Chyba będzie z tym jazda na wiele dziesiątków lat
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa oryna
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]